Data publikacji: 2019-01-23
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: WYJAZDY INCENTIVE – TURYSTYCZNA INWESTYCJA W FIRMĘ
Kategoria: BIZNES, Firma
Co właściwie kryje się pod nazwą "wyjazdy incentive"? Czym różnią się one od zwykłej turystyki? Co wpływa na ich rosnącą popularność?
Oderwanie od rutyny i zmiana otoczenia pozytywnie wpływają na naszą motywację, samopoczucie i poziom koncentracji. Chwila odpoczynku czy choćby nawet drobne urozmaicenia w trakcie codziennej pracy zdają się mieć zbawienny wpływ na efektywność pracowników, a to z kolei tłumaczy rosnące zainteresowanie wyjazdami typu „incentive.” Co właściwie kryje się pod tą nazwą? Czym różni się ona od zwykłej turystyki? Co wpływa na ich rosnącą popularność?
Incentive to nie tylko skuteczne narzędzie biznesowe, które pozytywnie wpływa na kondycję firmy, ale też rozwiązanie doceniane przez samych pracowników. Turystyka motywacyjna, choć brzmi dość świeżo, zyskuje w Polsce coraz większą popularność. Do tego typu wyjazdów zaliczają się wszelkie podróże oferowane zatrudnionym w ramach nagrody za ich osiągnięcia, czy też te, które mają zachęcić ich do dalszego zaangażowania w pracy. Choć to nadal wyjazd w celu wypoczynkowym, może on bezpośrednio przekładać się na zwiększoną produktywność w pracy. Na co warto więc zwrócić uwagę decydując się na turystykę motywacyjną, oraz jakie miejsce wybrać?
MĄDRA INWESTYCJA
Turystyka motywacyjna to odpowiedź na wiele problemów, z którymi pracodawcy borykają się na co dzień – pracownicy nie są zaangażowani, nie identyfikują się z firmą, a w zespole brakuje integracji. Wyjazd wypoczynkowy to inwestycja, która choć początkowo generuje koszt, często wyraźnie procentuje w przyszłości. Na incentive należy zatem spojrzeć jako na wkład, który przynosi korzyści dla obu stron. Urlop zespołu, który nie miał wcześniej okazji poznać się poza miejscem pracy, usprawnia komunikację, zachęca do osiągania dobrych wyników, i co najważniejsze – motywuje ich do pozostania częścią firmy, która de facto troszczy się o swoich pracowników. Tego rodzaju wyróżnienie daje wyraźny sygnał, że pracodawcy zależy na dobrym samopoczuciu swojego zespołu, dba o jego integrację i umożliwia im wypoczynek, po którym wrócą do pracy z nową energią do działania. A to bezpośrednio przekłada się na wyniki pracy.
OTOCZENIE
Choć to nie egzotyczny krajobraz czy intensywnie zaplanowany wypoczynek odgrywają pierwszoplanową rolę w turystyce incentive, warto poświęcić chwilę na wybranie odpowiedniego miejsca, które pozwoli pracownikom zapomnieć o szybkim tempie życia i rutynie, która towarzyszy im na co dzień. Jakie powinny być zatem główne kryteria, którymi będziemy kierować się podczas wyboru kierunku podróży? Doskonałym rozwiązaniem będą hotele specjalizujące się
w organizowaniu wyjazdów firmowych. Na co zwracać uwagę przy wyborze miejsca?
– Lokalizacja i otoczenie to bardzo ważne kwestie, które należy uwzględnić przy organizacji wyjazdu
w ramach turystyki incentive. Hotel powinien znajdować się w cichym i spokojnym otoczeniu, z dala od miejskiego zgiełku, jednocześnie umożliwiając szybki i wygodny dojazd. Nie bez znaczenia pozostają również infrastruktura obiektu czy dodatkowe atrakcje i udogodnienia, na które mogą liczyć goście. Ważne są również sale konferencyjne oraz oczywiście wyśmienita kuchnia – mówi Katarzyna Wadas, general manager Highland Conference Hotel.
Warto zatem postawić na hotel, który zadba o zorganizowanie wyjazdu w najmniejszych nawet detalach, zapewniając swoim pracownikom komfortowy wypoczynek i solidną motywację do pracy.
Turystyka incentive cieszy się coraz większą sympatią wśród pracodawców. Odpowiednio zorganizowana motywuje do osiągania lepszych wyników, integruje zespół i zapewnia firmie lojalnych pracowników. Warto jednak pamiętać, że tylko dobrze zaplanowany wyjazd spełni swoją funkcję
i przyniesie oczekiwane rezultaty.
źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Hashtagi: #BIZNES #Firma