Data publikacji: 2019-09-13
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Tu nauka staje się biznesem. innoSHARE UNIversity 2019
Kategoria: BIZNES, Firma
Tu nauka staje się biznesem. innoSHARE UNIversity 2019
Innowatorzy, przedsiębiorczy naukowcy, doktoranci i studenci, startupy deep tech, pracownicy firm prowadzących działalność badawczo-rozwojową, przedstawiciele ekosystemów innowacji z różnych części świata, a także inwestorzy – wszystkich będzie można spotkać podczas piątej edycji innoSHARE UNIversity, która odbędzie się pod hasłem „Tu nauka staje się biznesem”.
innoSHARE UNIversity to międzynarodowe wydarzenie organizowane w Warszawie dla innowatorów, przedsiębiorczych naukowców, doktorantów i studentów, startupów deep tech, pracowników firm prowadzących działalność badawczo-rozwojową, inwestorów oraz przedstawicieli ekosystemów innowacji z różnych części świata, którego celem jest budowanie sieci relacji i wymiana wiedzy pomiędzy nauką, biznesem i administracją, facylitacja i umiędzynaradawianie ekosystemu innowacji w Polsce oraz wykreowanie nowego globalnego wydarzenia w Regionie CEE we współpracy z Partnerami Fundacji Polska Innowacyjna. W tym roku, ogniskiem inspirujących spotkań i prelekcji stanie się warszawskie Centrum Nauki Kopernik, które 10 października gościć będzie uczestników tego wydarzenia.
Nauka – innowacje – biznes
W ramach wydarzenia weźmie udział 450 uczestników, a w porywających wystąpieniach i dyskusjach wystąpi ponad 40 prelegentów z kraju i z zagranicy, którzy w swoich prezentacjach poruszą zagadnienia z takich dziedzin, jak m.in. uczelnie przyszłości, nowe paliwa i energia, drony, miasto przyszłości, nowa żywność, healthcare, biotechnologia, chemia i nowe materiały, fotonika czy Human Tech. Podczas aktywności obejmujących panele dyskusyjne, FIREside CHAT (dyskusje pomiędzy przedstawicielami firmy, a osobą ze świata nauki) czy impact TALK (indywidualne wystąpienia zorientowane wokół edukacyjnego przedstawienia rozwiązań firmy) uczestnicy konferencji będą mieli możliwość zapoznania się z najnowszymi trendami technologicznymi w nauce i biznesie.
Piąta edycja tego międzynarodowego wydarzenia to okazja do spotkania nie tylko ludzi świata nauki czy innowatorów ze startupów deep techowych i naukowych, ale również przedstawicieli ekosystemów innowacji z różnych części świata, partnerów i uczestników chcących realizować swoje cele biznesowe, badawcze oraz społeczne, a także inwestorów czy aniołów biznesu. Jednym z gości specjalnych tegorocznej edycji będzie Arno Meerman – współzałożyciel i Dyrektor Generalny globalnej sieci University Industry Innovation Network (www.uiin.org), który opowie, jak wyglądać będą uczelnie przyszłości oraz jak sieciowanie i facylitacja wspiera na świecie współpracę nauki z biznesem.
Sposób na networking
Jakie korzyści niesie za sobą uczestnictwo w innoSHARE UNIversity? To inspiracje płynące ze spotkań z innowatorami z kraju i zagranicy, a także unikalna wiedza dla startupów, firm, naukowców i studentów. innoSHARE UNIversity to międzynarodowe wydarzenie łączące biznes, naukę i administrację, które jest doskonałą okazją do match makingu dla startupów, firm, naukowców i funduszy VC.
W gronie key speakerów podczas piątej edycji innoSHARE UNIversity pojawią się:
· Arno Meerman – współzałożyciel i dyrektor generalny University Industry Innovation Network, wiodącej globalnej sieci, która ułatwia interakcje i stymuluje współpracę między instytucjami szkolnictwa wyższego, a przemysłem. Aktywnie prowadzi konsultacje dla rządu, uniwersytetów i przemysłu w zakresie strategii współpracy, polityk i działań na rzecz zmian instytucjonalnych;
· Dr Lech Kaniuk – doktor nauk medycznych D1 dziedzinie immunologii i chorób zakaźnych (Karolinska Institutet), współzałożyciel i CEO firmy Biopromic AB (Szwecja) działającej w branży diagnostyki chorób zakaźnych i tworzącej nowa generacje testów point-of-care;
· Jerzy Guse – australijski przedsiębiorca z ponad 9-letnim doświadczeniem w branży energii odnawialnej i efektywności energetycznej. Założyciel takich firm w sektorze energii odnawialnej, jak: Tivok Australia, Tivok Energy na Bliskim Wschodzie, Arc Renewable Group i Atlas Renewables.
Platforma innoSHARE UNIversity zaprosiła do współtworzenia konferencji także rozmaite organizacje podzielające misję uniwersytetu, które znajdą w jej ramach przestrzeń do realizacji swoich projektów, celów i eventów.
Interdyscyplinarny rozwój
innoSHARE UNIversity to inicjatywa powołana do życia przez Fundację Polska Innowacyjna, która łączy przedstawicieli świata nauki, biznesu, startupów, instytucji publicznych i prywatnych, a także organizacji pozarządowych, w efekcie czego facylituje ekosystem i relacje skupione wokół siebie. Misją fundacji jest wspieranie Polski w taki sposób, aby stała się jednym ze światowych centrów innowacji i biznesu.
źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Hashtagi: #BIZNES #Firma