Biznes Firma

Sukces firmy MajsterPol potwierdza, że warto inwestować w rodzinny biznes

Sukces firmy MajsterPol potwierdza, że warto inwestować w rodzinny biznes
Rodzinne firmy różnią się od swoich „nierodzinnych” konkurentów. Dzieje się tak nie tylko ze względu na strukturę zarządu, ale także wyjątkową lojalność i dążenie do wspólnego celu przedsiębiorstwa, często angażującym w większym stopniu niż pracowników innych

Data publikacji: 2018-12-06
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Sukces firmy MajsterPol potwierdza, że warto inwestować w rodzinny biznes
Kategoria: BIZNES, Firma

Rodzinne firmy różnią się od swoich „nierodzinnych” konkurentów. Dzieje się tak nie tylko ze względu na strukturę zarządu, ale także wyjątkową lojalność i dążenie do wspólnego celu przedsiębiorstwa, często angażującym w większym stopniu niż pracowników innych firm.

Sukces firmy MajsterPol potwierdza, że warto inwestować w rodzinny biznes BIZNES, Firma - Rodzinne firmy różnią się od swoich „nierodzinnych” konkurentów. Dzieje się tak nie tylko ze względu na strukturę zarządu, ale także wyjątkową lojalność i dążenie do wspólnego celu przedsiębiorstwa, często angażującym w większym stopniu niż pracowników innych firm.

Przykładem biznesu, który w pełni czerpie ze swojej rodzinności jest MajsterPol – producent chemii budowlanej.

Czym jest firma rodzinna? To trudne o zdefiniowania. Sami właściciele przedsiębiorstw najczęściej określają, że są to takie spółki, które należą do rodziny, jej członkowie są też jej pracownikami, sama firma jest głównym źródłem utrzymania rodziny, przedsiębiorstwo jest przekazywane z pokolenia na pokolenie, a członkowie rodziny są silnie zaangażowani w pracę na rzecz wspólnego dobra i dalszych losów biznesu.

Tę definicję spełnia MajsterPol – firma działająca na rynku od dwudziestu lat, zatrudniająca ponad 100 pracowników i obecnie zarządzana już przez dzieci założycieli firmy. Przedsiębiorstwo stworzył w 1998 roku Sławomir Kosiński, do którego niebawem dołączyła żona Renata. W szeregi firmy na przestrzeni lat wkroczyły też dzieci państwa Kosińskich, a ich córka – Ewelina Pisarczyk na drodze stopniowej sukcesji przygotowuje się do przejęcia sterów zajmując obecnie stanowisko dyrektora generalnego. Właściciele firmy są zgodni co do tego, aby wcześniej myśleć o tym, co się stanie gdy założyciele będą przechodzić na emeryturę. Jeżeli firma ma zostać przekazana nowemu pokoleniu, jak najszybciej trzeba zapewnić mu właściwe poznanie jej struktury, aby przyszli właściciele obejmując stanowiska dysponowali potrzebnymi kompetencjami.

Firmy rodzinne oprócz różnic dotyczących modelu zarządzania odróżnia także częstsze niż w przypadku innych firm wprowadzanie innowacji z myślą o wartościach, jakie mogą one wnieść w przyszłość. Dzieje się tak, ponieważ postępowanie właścicieli firm rodzinnych jest skoncentrowane na zachowaniu firmowego majątku i zwiększania korzyści dla członków rodziny. Nie inaczej jest w firmie MajsterPol. Tutaj również  – podobnie jak w innych firmach rodzinnych  – jedną z bardzo ważnych cech pozwalających się wyróżnić na tle konkurencji jest lojalność – pracowników, członków rodzinny i założycieli firmy. Niezwykle dużo decyzji w firmie MajsterPol i innych przedsiębiorstwach rodzinnych jest podejmowanych w oparciu o wzajemne zaufanie. To wszystko pozwala nie tylko usprawnić komunikację, poprawić atmosferę w pracy, ale także wpłynąć na motywację do działania.

A to już wiesz?  Alicja Węgorzewska: Opera Juliusz Cezar mimo historycznie odległego tła przedstawia te same namiętności, zazdrości i intrygi jak w obecnych czasach. I to jest jej największą siłą

Jak podkreślają właściciele firm rodzinnych, warunki prowadzenia biznesu zmieniły się znacząco na przestrzeni ponad 25 lat wolności gospodarczej w Polsce. Trudno porównywać to, co znamy z obecnej codzienności z tym, co było kiedyś, dlatego rodzinność firmy to dodatkowy plus pozwalający założycielom korzystać z pomysłów młodego pokolenia i ich świeżego spojrzenia na biznes.

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Sukces firmy MajsterPol potwierdza, że warto inwestować w rodzinny biznes BIZNES, Firma - Rodzinne firmy różnią się od swoich „nierodzinnych” konkurentów. Dzieje się tak nie tylko ze względu na strukturę zarządu, ale także wyjątkową lojalność i dążenie do wspólnego celu przedsiębiorstwa, często angażującym w większym stopniu niż pracowników innych firm.
Hashtagi: #BIZNES #Firma

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy