Inwestycje

Scope Fluidics rozpoczyna testy kliniczne BacterOMIC w drugim zewnętrznym laboratorium

Scope Fluidics rozpoczyna testy kliniczne BacterOMIC w drugim zewnętrznym laboratorium
Informacja prasowa Warszawa, 8 czerwca 2021 r. Scope Fluidics rozpoczyna testy kliniczne BacterOMIC w drugim zewnętrznym laboratorium Scope Fluidics, notowana na NewConnect spółka biotechnologiczna, która

Informacja prasowa
Warszawa, 8 czerwca 2021 r.

Scope Fluidics rozpoczyna testy kliniczne BacterOMIC w drugim zewnętrznym laboratorium

Scope Fluidics, notowana na NewConnect spółka biotechnologiczna, która opracowuje innowacyjne projekty z zakresu diagnostyki medycznej rozpoczyna walidację systemu BacterOMIC w drugim zewnętrznym laboratorium przy wykorzystaniu próbek klinicznych. Wraz z początkiem czerwca projekt BacterOMIC, otrzymał od Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji („PCBC”) certyfikat zgodności z normą ISO 13485:2016.

– Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, rozpoczynamy program walidacji w drugim zewnętrznym laboratorium. Przeprowadzenie badań w dwóch niezależnych placówkach pozwoli na dokładne przetestowanie systemu BacterOMIC. Pozytywne zakończenie badań będzie istotnym krokiem w kierunku komercjalizacji. – komentuje Szymon Ruta, członek zarządu i dyrektor finansowy Scope Fluidics.

Testy kliniczne w pierwszym laboratorium trwają od kwietnia br. Spółka zamierza przeprowadzić testy łącznie w trzech ośrodkach, z czego w co najmniej dwóch zewnętrznych. Zakończenie badań przedrejestracyjnych przewidziane jest na III kwartał 2021 r. z zastrzeżeniem, że sytuacja związana z pandemią Covid-19 będzie stabilna i nie wpłynie na funkcjonowanie placówek, w których przeprowadzane będą testy.

O Scope Fluidics:
Scope Fluidics zajmuje się rozwojem innowacyjnych projektów w obszarze diagnostyki i ochrony zdrowia.
Firma powstała w 2010 r. w Instytucie Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk z myślą o tworzeniu rozwiązań dla medycyny na bazie technologii mikroprzepływowych. Spółka współpracuje ze środowiskiem akademickim, łącząc punkt widzenia medycyny i przemysłu, tworząc oryginalne rozwiązania z wysokim potencjałem komercyjnym.

W ramach Grupy Kapitałowej, Scope Fluidics posiada własne kompetencje z zakresu finansów, administracji oraz zagadnień prawnych, które są wykorzystywane przez spółki Grupy. Scope Fluidics zapewnia źródło finansowania, transferując do spółek celowych środki niezbędne do pokrywania kosztów prowadzonych prac badawczo-rozwojowych oraz zapewniając tzw. wkład własny do dofinansowań unijnych. Projekty badawczo-rozwojowe prowadzone są w spółkach celowych. Komercjalizacja niezależnych podmiotów może polegać na odsprzedaniu całej spółki, dysponującej kompletnym pakietem własności intelektualnej, rozwoju produktu, rejestracji kontraktów z dostawcami oraz grantami. Polityka dywidendowa Spółki zakłada wypłatę co najmniej połowy zysku wygenerowanego ze sprzedaży swoich wynalazków w formie dywidendy.

A to już wiesz?  Grupa CDRL podsumowuje wyniki po III kwartale 2020 r.

W skład Grupy Scope Fluidics wchodzą dwie spółki celowe: Curiosity Diagnostics Sp. z o.o. i Bacteromic Sp. z o.o., powołane w celu rozwoju odpowiednio systemu PCR|ONE oraz BacterOMIC.

System PCR|ONE to kompletne, samodzielne rozwiązanie do natychmiastowego wykrywania szerokiego zakresu patogenów i celów genetycznych w miejscu opieki. System oferuje proste w obsłudze, jednorazowe panele na próbki kliniczne, które są automatycznie przetwarzane w celu szczegółowej diagnozy w ciągu 15 minut. System PCR|ONE oferuje unikalną kombinację rekordowej szybkości i zakresu do 20 celów genetycznych, które można zidentyfikować w jednym cyklu działania urządzenia, z jednej próbki.

BacterOMIC to pierwszy system oferujący pełne i praktyczne informacje na temat precyzyjnych terapii antybiotykami. BacterOMIC wykrywa wszystkie klinicznie istotne antybiotyki w jednym teście. BacterOMIC to także pierwszy system oferujący zautomatyzowane testy wielu kombinacji antybiotyków. Projekt ten wykorzystuje klasyczne mikrobiologiczne metody wykonywania testów antybiotykowrażliwości, łącząc je z innowacyjną technologią mikroprzepływową, w celu pozyskania informacji o lekowrażliwości patogenu i dobrania optymalnej z indywidualnego punktu widzenia terapii.
Więcej informacji: www.scopefluidics.com

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy