Biznes Firma

Nowa wiertarka od Biesse. Kompaktowa moc Brema EKO 2.1

Nowa wiertarka od Biesse. Kompaktowa moc Brema EKO 2.1
Na coraz bardziej konkurencyjnym rynku wyznacznikiem sukcesu jest elastyczność parku maszynowego, ale przy zachowaniu wysokiej jakości i wydajności, dlatego warto zainwestować w rozwiązania, takie jak najnowsza wiertarka pionowa Brema EKO

Data publikacji: 2015-02-10
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Nowa wiertarka od Biesse. Kompaktowa moc Brema EKO 2.1
Kategoria: BIZNES, Firma

Na coraz bardziej konkurencyjnym rynku wyznacznikiem sukcesu jest elastyczność parku maszynowego, ale przy zachowaniu wysokiej jakości i wydajności, dlatego warto zainwestować w rozwiązania, takie jak najnowsza wiertarka pionowa Brema EKO 2.1.

Nowa wiertarka od Biesse. Kompaktowa moc Brema EKO 2.1 BIZNES, Firma - Na coraz bardziej konkurencyjnym rynku wyznacznikiem sukcesu jest elastyczność parku maszynowego, ale przy zachowaniu wysokiej jakości i wydajności, dlatego warto zainwestować w rozwiązania, takie jak najnowsza wiertarka pionowa Brema EKO 2.1.

Klienci oczekują od zakładów stolarskich realizacji indywidualnych projektów mebli w krótkim czasie. Na coraz bardziej konkurencyjnym rynku wyznacznikiem sukcesu jest elastyczność parku maszynowego, ale przy zachowaniu wysokiej jakości i wydajności, dlatego warto zainwestować w kompaktowe rozwiązania, takie jak najnowsza wiertarka pionowa Brema EKO 2.1.

Frezowanie, wiercenie, nutowanie, klejenie i montaż kołków w jednym przejściu, na maszynie o wysokiej wydajności i niewielkich rozmiarach w małym zakładzie stolarskim…. – czy to możliwe? Tak, jeżeli bierzemy pod uwagę nową wiertarkę pionową Biesse. Ten włoski producent wprowadził do oferty uniwersalną, kompaktową wiertarkę pionową Brema EKO 2.1, która ma możliwość produkcji formatek o różnych wymiarach z dużą wydajnością, na małej powierzchni.

Z obserwacji rynku i problemów zgłaszanych przez producentów mebli w Polsce wynika, że jednym z „wąskich gardeł”, które nie pozwala na efektywną produkcję, jest obróbka formatek płytowych polegająca na frezowaniu, nutowaniu, wierceniu oraz klejeniu i montażu kołków. Wielu stolarzy wszystkie te operacje wykonuje na osobnych stanowiskach obróbczych i maszynach, które zajmują wiele miejsca w zakładzie i wymagają obsługi przez kilku pracowników, a do tego sprawnej logistyki pomiędzy kolejnymi gniazdami obróbczymi. A przecież można ten problem rozwiązać w bardzo prosty sposób.

Jedna maszyna zamiast wielu

– Kompaktowa wiertarka, jaką jest najnowszy model Biesse, to jedna odpowiedź na wiele problemów – uważa Tadeusz Jóźwik z firmy Teknika SA, największego dystrybutora włoskich maszyn w Polsce. – Oszczędzamy nie tylko miejsce w hali produkcyjnej, której koszt utrzymania jest bardzo wysoki, ale również unikamy problemów w zakresie przeładunku formatek na kolejne maszyny do obróbki, ratując je często przed uszkodzeniem w trakcie niewłaściwego transportu.

A to już wiesz?  Rozwój polskiego sektora kosmicznego stale przyspiesza. Rodzime podmioty pełnią ważne role w misjach eksploracyjnych

Głównym atutem Brema EKO 2.1 jest to, że wprowadzono w niej obróbkę formatek w pozycji pionowej. Dzięki temu stworzono maszynę, która zajmuje o 50 proc. mniej powierzchni w porównaniu z innymi urządzeniami o podobnych funkcjach. Taki układ maszyny pozwala również na obróbkę nawet tych formatek, które charakteryzują się bardzo delikatnym wykończeniem powierzchni np. lakierowanych czy uszlachetnionych cennym fornirem.

Dokładny pomiar i niezwykła precyzja

Na uwagę zasługuje innowacyjny system przeciwciśnienia oraz dwa zaciski, które utrzymują formatki w odpowiedniej pozycji. Zaciski wyposażone są dodatkowo w system detekcji grubości płyt, pozwalający maszynie na korektę błędów wymiarowych w czasie rzeczywistym, a co za tym idzie bezbłędne wykonanie operacji w osi Z. Dokładność obróbki i korektę w osi Y zapewnia natomiast górny sensor odczytujący wysokość formatki, składający się z dwóch fotokomórek. Z kolei skaner laserowy wykrywa koniec wprowadzanego do maszyny elementu i kompensuje błędy wymiarowe w odniesieniu do obróbki w osi X.

Wysoka wydajność bez przezbrojeń

Kolejną zaletą, podnoszącą efektywność pracy zakładu realizującego krótkie serie pod indywidualne zamówienie, a w rezultacie przynoszącą znaczne oszczędności, jest  szybkie przezbrojenie maszyny.

– Realizacja kilku różnych zamówień mebli na tradycyjnej wiertarce nie byłaby możliwa bez przezbrajania maszyny – zauważa Tadeusz Jóźwik. – Zastosowanie w wiertarce Brema EKO 2.1 ośmiomiejscowego magazynka narzędziowego pozwala nie tylko na elastyczną produkcję, lecz także na wykonanie wielu czynności, takich jak: frezowanie, wiercenie, nutowanie, klejenie i montaż kołków w jednym przejściu.

Wiertarka Brema EKO 2.1 została tak skonstruowana i wyposażona, by maksymalnie podnieść wydajność produkcji, zredukować czas konfiguracji oraz wykonywać procesy produkcyjne z niespotykaną dokładnością.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Nowa wiertarka od Biesse. Kompaktowa moc Brema EKO 2.1 BIZNES, Firma - Na coraz bardziej konkurencyjnym rynku wyznacznikiem sukcesu jest elastyczność parku maszynowego, ale przy zachowaniu wysokiej jakości i wydajności, dlatego warto zainwestować w rozwiązania, takie jak najnowsza wiertarka pionowa Brema EKO 2.1.
Hashtagi: #BIZNES #Firma

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy