Finanse LIFESTYLE

Konsolidacja kredytów: jakie są jej ograniczenia?

Konsolidacja kredytów: jakie są jej ograniczenia?
Jak pokazują statystyki Akredo.pl w wielu przypadkach, kredyt konsolidacyjny to skuteczna forma pomocy w sytuacji problemów ze spłatą zbyt wysokich rat kredytów i

Data publikacji: 2017-08-17
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Konsolidacja kredytów: jakie są jej ograniczenia?
Kategoria: LIFESTYLE, Finanse

Jak pokazują statystyki Akredo.pl w wielu przypadkach, kredyt konsolidacyjny to skuteczna forma pomocy w sytuacji problemów ze spłatą zbyt wysokich rat kredytów i zobowiązań.

Konsolidacja kredytów: jakie są jej ograniczenia? LIFESTYLE, Finanse - Jak pokazują statystyki Akredo.pl w wielu przypadkach, kredyt konsolidacyjny to skuteczna forma pomocy w sytuacji problemów ze spłatą zbyt wysokich rat kredytów i zobowiązań.

Jak pokazują statystyki Akredo.pl w wielu przypadkach, kredyt konsolidacyjny to skuteczna forma pomocy w sytuacji problemów ze spłatą zbyt wysokich rat kredytów i zobowiązań. Osoby przymierzające się do konsolidacji kredytów muszą jednak liczyć się z tym, że bank wnikliwie zbada ich zdolność kredytową. Jeśli będzie niewystarczająca, takiego kredytu nie otrzymają. Finansowanie nie dojdzie również do skutku, m.in. w przypadku chęci połączenia kredytów preferencyjnych lub pożyczek pozabankowych. Kiedy zatem konsolidacja będzie niemożliwa? Jakich kredytów nie skonsolidujemy? I o jakich barierach należy pamiętać, aby zminimalizować stres w procesie wychodzenia z kryzysu finansowego?

Według ostatnich badań przeprowadzonych przez GfK Polonia na blisko 30 tysiącach respondentów z 22 krajów, najczęstszymi przyczynami stresu na świecie są pieniądze, wewnętrzna presja oraz brak snu. Wśród Polaków zmartwienia dotyczące stanu portfela, stresują aż 37,5% badanych. Nasz kraj jako piąty najdłużej pracujący naród na świecie, stresuje się także przez nadmiar obowiązków w pracy (aż 24 % badanych). Kolejnym stresogennym czynnikiem dla rodaków, okazał się brak czasu na realizację własnych zainteresowań (również 24 %). Polak pracuje, nie ma czasu na przyjemności, nie ma go też na wystarczającą długość snu. Robi się więc nerwowy i coraz mniej odporny psychicznie, a zadowolenie ze stopy życiowej jest na niewystarczającym poziomie.

Konsolidacja to rozwiązanie, które może przyczynić się do obniżenia poziomu stresu związanego z problemami finansowymi i przynieść konsumentowi wiele wymiernych korzyści. Oprócz wielu zalet, wiąże się też z różnymi ograniczeniami, które dla niektórych osób mogą być nie do przeskoczenia. Kredyt konsolidacyjny zaciągnięty natomiast w odpowiednim momencie, może uchronić klienta przed wpadnięciem w spiralę zadłużenia, która rujnuje jego domowy budżet i najczęściej nieuchronnie prowadzi do upadłości konsumenckiej.

A to już wiesz?  Ponad 60 tys. zł dla potrąconego pieszego

– Dzięki połączeniu swoich zadłużeń bankowych w jedno możemy sporo zaoszczędzić — nawet 30% na miesięcznych ratach. Jest to dobra propozycja przede wszystkim dla tych, którzy posiadają wiele zobowiązań finansowych i zaczynają odczuwać ich ciężar, co negatywnie przekłada się na poziom zadowolenia z życia. Jednak kredyt konsolidacyjny, podobnie jak każde inne zobowiązanie w banku, otrzymają jedynie osoby z nieskazitelną historią i zdolnością kredytową. Dlatego też warto dbać o historię w BIK, który gromadzi informacje o wszystkich zobowiązaniach zaciąganych przez konsumentów – mówi Paweł Weber, współzałożyciel platformy kredytowej Akredo.pl. 

Banki niechętnie podchodzą do łączenia zobowiązań pozabankowych. Jeśli zatem posiadamy pożyczki z parabanków, poszukiwania korzystnych ofert ich konsolidacji w banku zabrać nam mogą nieco więcej czasu. Co do oceny zdolności kredytowej, pod uwagę brane są wszystkie posiadane przez kredytobiorcę zobowiązania. W celu szybkiego wyszukania nie tylko banków, które konsolidują niestandardowe pożyczki, ale i najtańszej oferty rynkowej dopasowanej do naszych potrzeb, posiłkować się możemy usługą platformy Akredo.pl, specjalizującej się w wyszukiwaniu najlepszych ofert kredytowych do 24h.

Banki wprowadzają także maksymalną sumę, na którą udzielają kredytu konsolidacyjnego. Często oferty które proponują, bywają atrakcyjne, ale obowiązują tylko w przypadku ściśle określonych kwot. I tak na przykład kredyt konsolidacyjny w jednym banku otrzymamy maksymalnie na 150 tysięcy złotych, a w innym na 200 tysięcy. Czasem jest to decydująca różnica. Kolejnym ograniczeniem konsolidacji jest także czas. Instytucje bankowe w swoich regulaminach mogą zastrzec maksymalny okres, na który będą mogły rozłożyć klientowi raty. Jest on najczęściej podawany w liczbie miesięcy i na dzień dzisiejszy wynosi 120.

– Obecne lata obfitują w niespokojną sytuację gospodarczą i niepokojące zjawiska w polityce światowej. Wartość poszczególnych walut i polityka Banków Centralnych, jest bezwzględnie zależna od sytuacji geopolitycznej. To ściśle powiązane ze sobą światy. Kto tego nie zauważa, będzie narażony na spore straty w swoich finansach. Dlatego w myśl powiedzenia, że „lepiej zapobiegać niż leczyć”, pozbądźmy się chwilówek, inwestujmy rozważnie, śledźmy sytuację makroekonomiczną i korzystajmy z możliwości naprawy finansów osobistych, jakie daje konsolidacja zobowiązań – dodaje Paweł Weber z Akredo.pl.

A to już wiesz?  Płatności bez PIN do 100 zł w Toyota Bank

 

 

Polsko-szwedzki fintech Akredo z siedzibą główną w Warszawie, działa na rynku od 2014 roku. Dzięki stworzeniu pionierskiej w Polsce usługi upraszczania drogi do kredytu, umożliwia swoim klientom szybką i wygodną konsolidację kredytów przy jednoczesnym obniżeniu bieżących zobowiązań.

W ramach oferty kredytów konsolidacyjnych oraz gotówkowych, współpracuje obecnie z 10 dużymi bankami: mBank, Raiffeisen Polbank, Deutsche Bank, Getin Bank, Bank Pocztowy, Alior Bank,  Plus Bank, Idea Bank, NeoBank oraz Nest Bank.

Usluga internetowa Akredo.pl oparta jest na sprawdzonym modelu biznesowym, który w Szwecji funkcjonuje z powodzeniem już od wielu lat. Akredo jako jedyna firma w Polsce umożliwia kredytobiorcy otrzymanie analizy zdolności kredytowej w wielu bankach, bez wychodzenia z domu, nie szkodząc przy tym punktacji w BIK klienta.

Kompleksowość usług Akredo polega przede wszystkim na wnikliwym profilowaniu klientów – analiza wykonywana jest na podstawie wymogów poszczególnych banków partnerskich, w oparciu o skuteczne i sprawdzone narzędzia. Banki otrzymują wówczas niezbędne dane o potencjalnym kliencie co znacznie przyspiesza proces udzielania kredytu. Dzięki skutecznej analizie wykonywanej przez Akredo, osoba wnioskująca o kredyt staje się wiarygodnym partnerem nawet dla 10 banków jednocześnie. Klient z kolei w 24h dostaje wnikliwą analizę zdolności kredytowej, przeprowadzoną pod kątem jego potrzeb i możliwości finansowych. Dzięki temu otrzymuje błyskawicznie pełną wiedzę o tym na co go stać i w którym banku ma największą szansę otrzymania wnioskowanej kwoty z pełną informacją o kosztach oraz plusach i minusach poszczególnych ofert.

 

Akredo Sp. z o. o.
00-359 Warszawa
ul. Poznańska 7 lok. 3

————————————————————————————-

NIP: 5252534867 | KRS: 0000427143 | Kapitał założycielski: 115.000 PLN

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Konsolidacja kredytów: jakie są jej ograniczenia? LIFESTYLE, Finanse - Jak pokazują statystyki Akredo.pl w wielu przypadkach, kredyt konsolidacyjny to skuteczna forma pomocy w sytuacji problemów ze spłatą zbyt wysokich rat kredytów i zobowiązań.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Finanse

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy