Data publikacji: 2017-06-05
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Komu przekazać stery w firmie? Kongres Stolarki Polskiej 2017
Kategoria: BIZNES, Firma
VIII Kongres Stolarki Polskiej przyciągnął przedstawicieli instytucji państwowych oraz naukowych, którzy dyskutowali na temat branżowych wyzwań, a także dość nowego zagadnienia biznesowego w Polsce – sukcesji w przedsiębiorstwach rodzinnych.
VIII Kongres Stolarki Polskiej jak co roku przyciągnął branżę stolarki otworowej, przedstawicieli instytucji państwowych oraz naukowych, którzy dyskutowali na temat branżowych wyzwań, a także dość nowego zagadnienia biznesowego w Polsce – sukcesji w przedsiębiorstwach rodzinnych. Partnerem strategicznym tegorocznego wydarzenia był polski producent drzwi – PORTA KMI POLAND.
VIII Kongres Stolarki Polskiej odbył się 25-26 maja 2017 r. w Toruniu. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 300 osób: właściciele i osoby zarządzające kluczowymi przedsiębiorstwami z branży stolarki otworowej, przedstawiciele świata nauki, polityki, a także dziennikarze. PORTA DRZWI była partnerem strategicznym tegorocznego kongresu oraz organizatorem panelu tematycznego poświęconego sukcesji.
– Według badań Inicjatywy Firm Rodzinnych oraz ośrodka THINKTANK aż 70% przedsiębiorców z firm rodzinnych planuje sukcesję, jednak tylko 10% z nich ma przygotowany plan, jak to zrobić. Większość firm powstałych w latach 90. była zakładana przez ówczesnych trzydziestolatków – w niedalekiej przyszłości czeka nas „sukcesyjne tsunami”. Należy pamiętać, że nieumiejętnie przeprowadzony proces sukcesji, który nie uwzględnia istotnych zmian pokoleniowych może być szkodliwy nie tylko dla polskich przedsiębiorstw, ale również dla polskiej gospodarki. To właśnie z tego powodu zdecydowaliśmy się zorganizować panel dyskusyjny poświęcony temu nowemu na polskim rynku wyzwaniu biznesowemu – podsumował Jacek Woźniak, Szef Sprzedaży w PORTA KMI POLAND.
W debacie „Sukcesja – jak zapewnić trwałość firmy na pokolenia?” uczestniczyli przedstawiciele PORTA DRZWI – Jacek Sarnowski, Prezes Zarządu i Łukasz Luto, Wiceprezes Zarządu, a także Piotr Voelkel, współwłaściciel Grupy Kapitałowej VOX oraz Artur Litwiński, właściciel firmy Gerda. Dyskusję moderował Dariusz Bednarski, Partner Zarządzający Grant Thornton. Rozmówcy dyskutowali, w jaki sposób i komu przekazać stery w firmie, aby utrzymać dobry kurs przedsiębiorstwa, dzielili się przy tym swoimi doświadczeniami.
Podczas pozostałych bloków tematycznych uczestnicy kongresu mogli wysłuchać dyskusji o wyzwaniach stojących przed stolarką w związku z nowymi standardami energetycznymi domów (tzw. „perspektywa 2021”). Obniżanie współczynnika zgodnie z założeniami Dyrektywy Parlamentu Europejskiego będzie znacząco oddziaływać na funkcjonowanie wszystkich działających w tym sektorze przedsiębiorstw. Drugi dzień kongresu poświęcono rozmowom o wpływie nowoczesnych narzędzi marketingowych na budowę konkurencyjnego przedsiębiorstwa.
Kongres Stolarki Polskiej jest organizowany przez Związek Polskie Okna i Drzwi. Jest najważniejszym wydarzeniem dedykowanym polskiej branży stolarki budowlanej. Kongres Stolarki Polskiej to miejsce spotkań i dyskusji na najważniejsze tematy związane z funkcjonowaniem tego sektora. Udział w wydarzeniu jest okazją do wymiany wzajemnych doświadczeń, integracji środowiska, nawiązania bezcennych kontaktów biznesowych oraz rozmów na temat dalszych kierunków rozwoju branży.
O PORTA KMI POLAND Sp. z o.o. Sp.k.
PORTA KMI POLAND Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k. jest liderem w branży stolarki otworowej w kategorii drzwi wewnętrznych, wejściowych, zewnętrznych i technicznych. Spółka powstała w 1992 roku w Bolszewie k. Wejherowa. PORTA KMI POLAND to obecnie pięć zakładów produkcyjnych – cztery w Polsce i jeden w Rumunii: fabryka w Bolszewie produkująca skrzydła wewnątrzlokalowe, techniczne, wejściowe; dwie fabryki w Ełku – dedykowane produkcji skrzydeł i ościeżnic wewnątrzlokalowych oraz drzwi stalowych, fabryka w Suwałkach – dedykowana produkcji skrzydeł i ościeżnic fornirowanych i drzwi zewnętrznych oraz fabryka PORTA KMI ROMANIA srl w rumuńskim Aradzie. Najnowszą inwestycją firmy jest fabryka PORTA STEEL w Ełku wyposażona w nowoczesny park maszynowy. Łączna powierzchnia zakładu to około 15 tys. m², zaś koszt inwestycji wyniósł około 70 mln złotych. Spółka zatrudnia ponad 1900 pracowników. Sprzedaż produktów prowadzi poprzez sieć ponad 150 Autoryzowanych Dealerów, posiadających salony ekspozycyjne oraz magazyny w dużych miastach w kraju i za granicą, współpracujących z kilkoma tysiącami Autoryzowanych Punktów Sprzedaży. W Polsce miesięcznie ponad 20 000 Klientów wybiera produkty PORTA do swoich domów i mieszkań.
źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Hashtagi: #BIZNES #Firma