Biznes Firma

Jak kupić prywatny odrzutowiec?

Jak kupić prywatny odrzutowiec?
Optymalizacja kosztów to jeden z priorytetów dyrektorów finansowych i księgowych w każdej firmie. Jeżeli firma operuje na skalę globalną, często łączy się to z koniecznością odbywania podróży na spotkania i konferencje w odległych rejonach

Data publikacji: 2018-09-26
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Jak kupić prywatny odrzutowiec?
Kategoria: BIZNES, Firma

Optymalizacja kosztów to jeden z priorytetów dyrektorów finansowych i księgowych w każdej firmie. Jeżeli firma operuje na skalę globalną, często łączy się to z koniecznością odbywania podróży na spotkania i konferencje w odległych rejonach świata.

Jak kupić prywatny odrzutowiec? BIZNES, Firma - Optymalizacja kosztów to jeden z priorytetów dyrektorów finansowych i księgowych w każdej firmie. Jeżeli firma operuje na skalę globalną, często łączy się to z koniecznością odbywania podróży na spotkania i konferencje w odległych rejonach świata.

Dyrektorzy i właściciele firm prowadzący swoje interesy na całym świecie zwykle korzystają z samolotów rejsowych, podróżując pierwszą klasą lub klasą business. Pierwszeństwo wejścia na pokład, szybki check-in, możliwość zabrania większej ilości bagażu, łącze internetowe pozwalające na pracę w trakcie lotu czy odseparowane przedziały gwarantujące komfort i prywatność – to z pewnością elementy, których szuka i które docenia podróżujący menedżer wyższego szczebla. Niezależnie od tych wygód, nadal trzeba się jednak dostosowywać do rozkładu lotów, co w świetle służbowych obowiązków może nastręczać pewnych trudności. Co w sytuacji, gdy konferencja się przedłuża, albo ważna kolacja z kontrahentami nie zmierza jeszcze do końca, a nadal nie osiągnęliśmy swojego biznesowego celu?

Czas to pieniądz – to naprawdę działa

Elastyczność czasowa to zdecydowanie największa zaleta używania prywatnego powietrznego środka transportu. Korzystamy z tej możliwości wtedy kiedy chcemy i kiedy zachodzi taka konieczność, a nie wtedy, kiedy zdecyduje o tym linia lotnicza w swoim rozkładzie lotów. Prywatny samolot pozwala oszczędzać czas osób zarządzających firmą. Co więcej, samolot taki może pracować, gdy z niego nie korzystamy, co pomaga obniżyć koszty eksploatacji. Istnieją zewnętrzne firmy oferujące usługę zarządzania flotą powietrzną, rekrutujące pilotów czy dbające o to, aby nasz odrzutowiec został wyczarterowany, by zoptymalizować nakłady niezbędne na jego utrzymanie.

Posiadanie prywatnego samolotu jest już stosunkowo popularne na całym świecie. Biznesmeni z wypełnionym kalendarzem, reprezentanci dużych firm czy wpływowe rodziny korzystają często z takiego środka transportu, również w czasie wolnym. Własny samolot umożliwia odbycie np. porannej konferencji w siedzibie firmy, biznesowego lunchu w Londynie, a następnie odwiedzenie fabryki w Portugalii i powrót do domu na kolację. Wszystko to w ciągu jednego dnia pracy.

A to już wiesz?  Biurowa prokrastynacja, czyli zrobię to później

Podczas krótkich lotów samolot staje się salą konferencyjną, w której bez przeszkód można konsultować się z prawnikami, przedstawiać prezentacje zarządowi czy po prostu znaleźć chwilę na odpoczynek. Gdy wykorzystuje się samolot w celach prywatnych, takich jak podróż na urlop, jego wnętrze i wyposażenie są tak wygodne i przemyślane, że wakacje zaczynają się zaraz po wejściu na pokład.

Ponad 60 samolotów w Czechach i na Słowacji, a dodatkowo 30 także w Polsce

Latanie prywatnymi samolotami staje się coraz popularniejsze także w krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Z rozwiązań takich korzystają biznesmeni ceniący swój czas i myślący w racjonalnych kategoriach ekonomiki działania. Statystyki wskazują, że na terenie Czech i Słowacji jest utrzymywanych aż 60 prywatnych samolotów – są to lekkie i średnie odrzutowce mogące zabrać na pokład do 6 osób i posiadające z swoim zasięgu całą kontynentalną Europę.

„Przez pierwsze 7 miesięcy 2018 roku dwa odrzutowce zostały wprowadzone do użytku w Polsce. Oznacza to, że obecnie w Polsce zarejestrowanych jest już 31 prywatnych samolotów tego typu. Posiadanie swojego samolotu staje się coraz popularniejsze. Dodatkowo, region posiada doskonałą ofertę zarządzania flotą, dobre zaplecze techniczne i doświadczony personel mogący dbać o powierzone samoloty. W takich warunkach spodziewamy się wzrostu liczby maszyn zakupionych przez polskich właścicieli. Ponad 72% polskich statków powietrznych będących w prywatnych rękach, to lekkie i średnie odrzutowce mogące dotrzeć niemal w każdy punkt Europy.” – komentuje Marián Jančařik z firmy Colibri Aircraft, zajmującej się sprzedażą samolotów i doradztwem przy ich zakupie.

Co trzeba wiedzieć kupując prywatny odrzutowiec?

Podstawowym kryterium, jakie należy stosować w trakcie poszukiwania takiego samolotu, jest sposób w jaki będzie on eksploatowany. Jest to absolutnie kluczowa kwestia – jej prawidłowe rozpoznanie, pozwoli zaoszczędzić czas i zoptymalizować koszty przeznaczone na taką inwestycję. Głównym parametrem na jaki trzeba zwrócić uwagę jest zasięg. Odpowiedź na pytanie, jak daleko chcemy latać – czy po Europie, czy może także przez ocean – pozwoli nam zawęzić pole poszukiwań. Kolejnym kryterium będzie liczba pasażerów jaka może być zabrana na pokład, oraz jak często maszyna będzie użytkowana. Bazując na tych wskazaniach eksperci doradzą jaki typ samolotu najlepiej spełni oczekiwania kupującego i ocenią czy inwestycja jest opłacalna, czy może lepiej bazować na czarterowaniu samolotu od firmy zewnętrznej.

A to już wiesz?  Jesienna aktywność lojalności

Kupujący często pytają o to jak szybko będą mogli odbyć pierwszą podróż swoim samolotem. W przypadku zakupu bezpośrednio od producenta, może to być nawet 6 do 8 miesięcy. Jednak w przypadku zakupu samolotu na rynku wtórnym, czas ten może być znacznie skrócony. Jeżeli kupujący zdecydował się na określony model samolotu, negocjowanie warunków zakupu oraz inspekcja techniczna mogą zając tylko 2 do 3 miesięcy. W niektórych przypadkach czas ten może się jednak wydłużyć. „Zakup samolotu to skomplikowany i czasochłonny proces, wymagający wiedzy fachowej i doświadczenia. Z tej przyczyny dobrze jest skorzystać z profesjonalnej pomocy brokera, który działa w branży lotniczej i jest w tej dziedzinie ekspertem” – radzi Jančařik.

O firmie Colibri Aircraft

Firma Colibri Aircraft specjalizuje się w marketingu, odsprzedaży i zakupie prywatnych statków powietrznych na rynku wtórnym. Została założona w 2011 roku w Londynie, a w roku 2013 otworzyła swoje biuro w Bratysławie. Swoim klientom oferuje następujące usługi:

1.        Dla sprzedających – marketing i dalsza odsprzedaż

Poprzez działania marketingowe na skalę międzynarodową Colibri Aircraft jest w stanie zlokalizować odpowiedniego kupca i przeprowadzić transakcję w sposób optymalny dla sprzedającego. Firma przeprowadza cały proces sprzedaży od początku do końca oraz świadczy usługi marketingowe dla swoich klientów.

2.        Dla nabywców – zakup

Colibri Aircraft wyszukuje najlepsze oferty jakie w danym momencie znajdują się na rynku. Firma dokładnie analizuje historię serwisową maszyny, historię jej eksploatacji oraz trendy cenowe dla danego modelu. Wszystko po to, aby dokładnie trafić w oczekiwania i potrzeby kupującego.

3.        Dla właścicieli – doradztwo

Firma oferuje doradztwo dla osób lub organizacji będących już właścicielami prywatnych samolotów. Zakres usługi obejmuje kwestie techniczne i administracyjne, co zdecydowanie minimalizuje przestoje czy niespodziewane opłaty.

4.        Dla wynajmujących – konsulting aktywów

Posiadając głęboką wiedzę zdobytą poprzez bezpośrednie przeprowadzanie transakcji na rynku lotniczym, Colibri Aircraft świadczy także usługi konsultingowe dla instytucji finansowych. W zakres takich usług wchodzi ocena zabezpieczenia, poczynając od finansowania wstępnego, przez posiadanie, aż do sprzedaży – także w sytuacjach przejęcia.

A to już wiesz?  Nowe Magazyny Seifert Polska

Strona internetowa: www.colibriaircraft.com

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Jak kupić prywatny odrzutowiec? BIZNES, Firma - Optymalizacja kosztów to jeden z priorytetów dyrektorów finansowych i księgowych w każdej firmie. Jeżeli firma operuje na skalę globalną, często łączy się to z koniecznością odbywania podróży na spotkania i konferencje w odległych rejonach świata.
Hashtagi: #BIZNES #Firma

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy