Wiadomości branżowe

Grupa Enea na Europejskim Kongresie Gospodarczym

Trzy dni obrad, ponad 110 debat i wiele imprez towarzyszących - siódma edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego za nami. Jak co roku, w dyskusjach o kluczowych dla branży energetycznej kwestiach, głos zabierali przedstawiciele Grupy Enea. W pierwszym dniu, w panelu otwierającym dyskusje o energetyce pn. „Energia, przemysł, klimat, czyli trzy w jednym” wziął udział prezes Enei Krzysztof Zamasz. Rozmawiano o idei europejskiej solidarności energetycznej w kontekście bezpieczeństwa i wzrostu gospodarczego, wpływie unijnej polityki ochrony klimatu na konkurencyjność. - Stawiamy na efektywność energetyczną, inwestując w odtworzenie mocy wytwórczych w Polsce – podkreślał Zamasz. – Nie będzie ani ochrony klimatu, ani dobrobytu bez nowoczesnego przemysłu – zwracał uwagę Minister Skarbu Państwa Włodzimierz Karpiński. Prezes Enei wziął również udział w panelu pt. „Koniec tradycyjnej energetyki? Transformacje i strategie”.O rynku energii w 2030 roku oraz rynku mocy dyskutował wiceprezes ds. handlowych Grzegorz Kinelski. Wskazywał, że obecne inwestycje będą służyć Polsce przez wiele lat, nie są to elektrownie „na teraz”. Wiceprezes ds. korporacyjnych Paweł Orlof, w panelu

Trzy dni obrad, ponad 110 debat i wiele imprez towarzyszących – siódma edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego za nami. Jak co roku, w dyskusjach o kluczowych dla branży energetycznej kwestiach, głos zabierali przedstawiciele Grupy Enea.

W pierwszym dniu, w panelu otwierającym dyskusje o energetyce pn. ?Energia, przemysł, klimat, czyli trzy w jednym? wziął udział prezes Enei Krzysztof Zamasz. Rozmawiano o idei europejskiej solidarności energetycznej w kontekście bezpieczeństwa i wzrostu gospodarczego, wpływie unijnej polityki ochrony klimatu na konkurencyjność. – Stawiamy na efektywność energetyczną, inwestując w odtworzenie mocy wytwórczych w Polsce ? podkreślał Zamasz. ? Nie będzie ani ochrony klimatu, ani dobrobytu bez nowoczesnego przemysłu ? zwracał uwagę Minister Skarbu Państwa Włodzimierz Karpiński. Prezes Enei wziął również udział w panelu pt. ?Koniec tradycyjnej energetyki? Transformacje i strategie?.

O rynku energii w 2030 roku oraz rynku mocy dyskutował wiceprezes ds. handlowych Grzegorz Kinelski. Wskazywał, że obecne inwestycje będą służyć Polsce przez wiele lat, nie są to elektrownie ?na teraz?. Wiceprezes ds. korporacyjnych Paweł Orlof, w panelu poświęconym inwestycjom w energetyce, mówił o blokach budowanych w Kozienicach, Opolu i Jaworznie: – To szczyt światowej myśli technicznej. W kwestii finansowania tych inwestycji głos zabrała wiceprezes ds. finansowych Dalida Gepfert, zwracając uwagę, że energetyka musi optymalizować koszty i finansować inwestycje z własnych środków.

Na Europejskim Kongresie Gospodarczym obecni byli również przedstawiciele Enei Wytwarzanie: prezes Krzysztof Sadowski oraz wiceprezes ds. energetyki odnawialnej Michał Prażyński. Ten ostatni wziął udział w dyskusji poświęconej odnawialnym źródłom energii. – OZE to szansa na dobre zmiany, a nie klin wbijany w konwencjonalną energetykę ? podkreślał.

Grupa Enea była obecna na kongresie nie tylko za pośrednictwem naszych ekspertów. Przez trzy dni na stoisku promocyjnym gościliśmy znakomitych gości z kraju i z zagranicy, przedstawicieli świata polityki i biznesu, samorządowców i Klientów.

A to już wiesz?  Na cukrzycę choruje 3 mln Polaków. Nawet co trzeci o tym nie wie


dostarczył infoWire.pl

Źródło Enea. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy